خدمات اینستاگرام

۱۴ میانبر برای افزایش اینگیجمنت اینستاگرام در سال ۲۰۱۹

۱۴ میانبر برای افزایش اینگیجمنت اینستاگرام در سال ۲۰۱۹

۱۴ میانبر برای افزایش اینگیجمنت اینستاگرام در سال ۲۰۱۹

 [تعداد: ۱۰    میانگین: ۴/۵]

اینگیجمنت اینستاگرام تابعی از لایک‌ها، به اشتراک‌گذاری و تعداد کامنت‌های هر پست است. نرخ اینگیجمنت اینستاگرام ۱۰ برابر همین نرخ در فیسبوک و ۵۴ برابر نرخ مشارکت پینترست است. در ادامه به معرفی راه‌های افزایش اینگیجمنت اینستاگرام می‌پردازیم:

۱) پست‌ها چه زمانی منتشر شوند؟

برندها به منظور افزایش ارتباط با مخاطبان و جذب آنان به مشارکت با پست‌ها، باید فعال باشند. طبق تحقیق‌های انجام شده تعداد پست‌های بهینه جهت انتشار در اینستاگرام یک الی دو پست در هر روز است.  همچنین هر صفحه با توجه به گزارش‌های آماری می‌تواند بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام را برآورد کرده و در همان زمان محتوای خود را منتشر نماید.

۲) به جای نصیحت کردن، داستان خود را بیان کنید

سعی کنید در کپشن از قالب داستان‌های کوتاه استفاده کنید و در آن داستان مخاطبان خود را به سمتی که می‌خواهید تشویق کنید. هرگز در کپشن خود از رنگ و بوی نصیحت استفاده نکنید. به عنوان مثال به صفحات Airbnb, Red Bull, Lego and Nike مراجعه کنید.

نمونه ای از اینستاگرام Redbull

۳) برندسازی در اینستاگرام را در اولویت خود قرار دهید

شفاف‌سازی، خلاقیت و تداوم در انتشار محتوا از مهم‌ترین موارد در آگاهی رسانی و برندسازی است. همچنین ارتباط مداوم با فالوئرها و پاسخ‌گویی به آنان در زمان کوتاه، خود به عنوان عاملی در ساختن یک تصویر ذهنی مثبت برای برند شما در ذهن مخاطب خواهد بود.

۴) در ویدئو‌های خود از زیرنویس و کپشن متناسب با محتوا استفاده کنید

تحقیقات انجام شده در فیسبوک نشان داد که کپشن‌نویسی در ویدئوها موجب افزایش ۱۲ درصدی نمایش رندم ویدئوها خواهد شد. این آمار با کمی تفاوت در زمینه پست‌های اینستاگرام نیز صادق است.

همچنین از آنجایی که در بسیاری از مواقع افراد تصاویر و ویدئوها را بدون صدا تماشا می‌کنند، زیرنویس داشتن پست‌های ویدئویی خود عاملی برای افزایش نرخ مشارکت خواهد شد.

برای آشنایی با اصول نوشتن در کپشن در اینستاگرام، می‌توانید مقاله ۸ نکته برای نوشتن کپشن اینستاگرام را مطالعه کنید.

۵) از گیف استفاده کنید

تحقیقات نشان می‌دهد که بیشتر افراد تمام فایلهای ویدئویی که ۱۵ ثانیه و یا کمتر باشند را تماشا می‌کنند. گیف‌ها علاوه بر اثربخشی بالاتر، هزینه تولید پایینی نیز دارند.

 

استفاده از گیف در اینستاگرام

۶) از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید

انتخاب درست هشتگ‌ می‌تواند پست شما را به یک محتوای پر بازدید تبدیل کند. در انتخاب کپشن باید دقت زیادی داشته باشید چراکه اگر یک هشتگ کلی مثل “سلامتی” یا “مد” انتخاب کنید، پست شما با میلیون‌ها رقیب مواجه خواهد شد و احتمال نمایش آن پایین خواهد بود. بهترین راه استفاده ترکیبی از هشتگ‌های پر بازدید و هشتگ‌های خاص مربوط به صنعتی است که در آن فعالیت دارید.

همچنین تعداد هشتگ‌های مورد استفاده نیز یکی دیگر از موارد حائز اهمیت است. در حالی که پلتفرم اینستاگرام اجازه استفاده از ۳۰ هشتگ در هر پست را فراهم کرده، باید بدانیم که استفاده از این تعداد هشتگ نتیجه مثبتی به همراه نخواهد داشت. به همین دلیل ۹۱ درصد از پست‌هایی که توسط برندهای برتر جهانی تولید شده‌اند از کمتر از هشت هشتگ استفاده کرده‌اند.

۷) از ترافیک اینستاگرام برای افزایش بازدید وبسایت خود استفاده کنید

با قرار دادن لینک سایت خود در بایو، استوری و یا کپشن پست‌هایتان، میتوانید مخاطبان را به بازدید از سایت خود تشویق کنید و بدین ترتیب از ترافیک اینستاگرام برای بالا بردن ترافیک سایت خود استفاده کنید.

یکی از راه‌های کاربردی برای افزایش ترافیک سایت از طریق کاربران اینستاگرام، استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ است، چرا که به این ترتیب تعداد زیادی از مخاطبان که طرفدار یک اینفلوئنسر هستند را به بازدید از سایت خود دعوت می‌کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان برای راه‌اندازی کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ خود می‌توانید به پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ باکس ادز مراجعه کرده و یا با شماره ۰۲۱۸۹۳۳۷ داخلی ۷۰۶ تماس بگیرید.

در نهایت برای ارزیابی اثربخشی کلیه فعالیت‌هایی که برای افزایش ترافیک خود انجام دادید می‌توانید از پلتفرم‌ها و نرم‌افزارهای تحلیلی استفاده‌ کنید.

۸) از بهینه‌سازی موتور جستجو غافل نشوید

با اینکه در نگاه اول نمی‌توان رابطه مستقیمی میان بهینه‌سازی موتور جستجو و افزایش نرخ مشارکت در اینستاگرام پیدا کرد اما باید بدانید که بهبود وضعیت سئو تاثیر انکارناپذیری بر افزایش اینگیجمنت اینستاگرام دارد. دو نکته کلیدی برای بهبود نتایج جستجو انتخاب صحیح نام کاربری و نام اکانت اینستاگرام است. نام کاربری همان کلمه‌ای است که بعد از علامت “@” نوشته می‌شود و نام اکانت همان اسمی است که برای صفحه خود انتخاب می‌کنید.

۹) از فیلترهای رنگی که در پلتفرم اینستاگرام است، استفاده کنید

فیلترهای رنگی، یکی از ابزارهای جالب اینستاگرام برای افزایش جذابیت محتواست که خود می‌تواند موجب افزایش اینگیجمنت اینستاگرام شود. در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد برندهای برتر فعال در اینستاگرام از فیلترهای رنگی برای افزایش جذابیت پست‌های خود در اینستاگرام استفاده می‌کنند.

استفاده از فیلترهای اینستاگرام برای افزایش اینگیجمنت اینستاگرام

۱۰) مسابقات اینستاگرامی برگزار کنید

مسابقات اینستاگرامی موجب افزایش ۳ برابری تعداد لایک‌ها و افزایش ۶۴ برابری تعداد کامنت‌ها می‌شود. با وجود تاثیر قابل توجهی که برگزاری مسابقات اینستاگرامی بر افزایش نرخ مشارکت دارد با این وجود بسیاری از برندها از این مهم غافلند چرا که برگزاری مسابقه نیازمند برنامه‌ریزی و بودجه بندی است.

برای مشاهده کمپین‌ مسابقه‌ای چیکلات که توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان برگزار شد، اینجا را کلیک کنید.

در صورتی که تمایل به برگزاری مسابقه و یا کمپین‌های مسابقه‌ای دارید می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۹۳۳۷ داخلی ۷۰۱ تماس بگیرید.

۱۱) از محتوایی که توسط مخاطبانتان تولید می‌شود استفاده کنید

مخاطبان خود را به تولید محتوا و تشویق کنید و محتوای تولید شده توسط آنان را در صفحه خود به اشتراک بگذارید این کار علاوه بر تشویق مخاطبان به مشارکت و تعامل هر چه بیشتر با شما موجب کاهش هزینه‌های تولید محتوا نیز خواهد شد.

۱۲) از قابلیت‌های استوری اینستاگرام استفاده کنید

بیش از ۳۰۰ میلیون نفر روزانه از استوری اینستاگرام بازدید می‌کنند و بیش از یک سوم از استوری‌های منتشر شده مربوط به استوری‌های تبلیغاتی است. این موضوع بیانگر آن است که استوری‌های اینستاگرام می‌‌توانند به یک ابزار قوی برای افزایش اینگیجمنت اینستاگرام تبدیل شوند. همچنین در صورتی که لینک وبسایت خود را در استوری قرار دهید این ابزار موجب افزایش ترافیک وبسایت شما نیز خواهد شد.

۱۳) از ایموجی استفاده کنید

تحقیقات نشان داده‌اند که استفاده از ایموجی در کپشن‌ها باعث افزایش نرخ مشارکت کاربران با پست خواهد شد. از این رو توصیه می‌شود در نوشتن کپشن برای پست‌های خود از ایموجی‌ها استفاده کنید.

۱۴) صفحه اینستاگرام خود را در سایر شبکه‌های اجتماعی معرفی و ترویج کنید

با معرفی صفحه اینستاگرام خود در سایر شبکه‌های اجتماعی می‌توانید مخاطبان جدیدی را به سمت اینستاگرام خود هدایت کنید و اینگیجمنت اینستاگرام خود را افزایش دهید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا